🔸پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت عالم بزرگوار مرحوم آیت الله آقای حاج سید رضی شیرازی

متن پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
درگذشت عالم بزرگوار مرحوم آیت‌الله آقای حاج سید رضی شیرازی رحمه‌الله‌علیه را که از احفاد پرچمدار کبیر اسلام و تشیع و مرجعِ استعمارستیز قرن چهاردهم هجری مرحوم میرزای شیرازی بزرگ بودند، به حوزه‌ی علمیه تهران و شاگردان و ارادتمندان ایشان و بیت رفیع شیرازی و بویژه به خاندان مکرّم و بازماندگان ایشان تسلیت عرض میکنم و رحمت و مغفرت و علو درجات ایشان را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.
سید علی خامنه‌ای
۱۱ آذر ۱۴۰۰

پیام تسلیت حضرت آیت الله سیستانی حفظه الله در پی ارتحال آیت الله سید رضی شیرازی رضوان الله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم
(انا لله و انا الیه راجعون)
ارتحال عالم ربّانی جناب آیت الله حاج سید رضی شیرازی(رضوان الله علیه) را به آستان مقدس حضرت ولی عصر(ارواحنا فداه) و به آقایان علما و طلاب و عموم مردم شریف تهران و به فرزندان مکّرم و دیگر علاقمندان آن فقید سعید تسلیت و تعزیت عرض می کنم.
آن بزگوار سالیان متمادی از ستون های حوزه علمیه تهران و از جایگاه بالایی در ترویج علم و دین برخوردار بودند و زحمات فراوانی را در این راه متحمل شدند که همواره به یادماندنی است.
از درگاه حضرت احدیت جلّت آلاوُه برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مساَلت می نمایم.
و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
علی الحسینی السیستانی
۲۶ ربیع الثانی ۱۴۴۳ هجری قمری

🔸پیام تسلیت حضرت آیت الله سبحانی حفظه الله در پی ارتحال آیت الله سید رضی شیرازی رضوان الله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت عالم ربانی، فقیه عالیقدر، حکیم متاله آیت الله سیدرضی شیرازی قدس سره را با کمال تاسف و تاثر دریافت نمودم.

فقید سعید، میوه شجره طیبه آیت الله العظمی سید محمدحسن شیرازی بود که با فتوای معروف خود درباره تحریم تنباکو، ایران را از استثمار اقتصادی نجات داد و قدرت دین را بر دشمنان آشکار ساخت.

آیت الله شیرازی، تحصیلات عالی را در نجف اشرف نزد مراجع بزرگ به پایان رسانید. سپس در شرایطی به تهران مراجعت نمود و در علوم عقلی و معارف دینی از اساتید بزرگوار تهران، مانند مرحوم آیت الله قزوینی بهره کامل برد و به تالیف و تدریس پرداخت و آثار قلمی شیوایی مخصوصا در مسائل فلسفی به یادگار گذاشت.

اینجانب، این ضایعه بزرگ را به حضرت ولی عصر (عج) و علمای اعلام و حوزه علمیه تهران و خاندان مرحوم شیرازی بالاخص فرزند برومند روحانی ایشان، حجت الاسلام جناب آقای سید محمدحسین دامت تاییداته تسلیت گفته و از خداوند متعال برای آن روح عالم بزرگوار، علو درجات و برای کلیه مصیبت دیدگان صبر جمیل خواهانم.
قم- جعفر سبحانی
۲۷ ربیع الثانی ۱۴۴۳
۱۴۰۰/۰۹/۱۲

پیام مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف بمناسبت ارتحال آیت الله آقای حاج سید رضی شیرازی ره

✒️ بسمه تعالی

▪️ رحلت عالم ربّانی آیت الله آقای حاج سید رضی شیرازی رحمه الله علیه، موجب تاثر و تاسف گردید.

➖ این روحانی عالی‌مقام، سالیان متمادی از اساتید برجسته حوزه علمیه تهران بودند و شاگردان زیادی از حوزه درسی ایشان بهره مند شدند.

➖ صفا و سلوک صمیمی آن فقید سعید با مردم بالخصوص علاقه‌مندان به فراگیری علوم و معارف اسلامی، فراموش‌نشدنی است.

▪️حقیر، فقدان این عالم وارسته را به بیت مکرّم شیرازی، حوزه علمیه تهران و فرزندان ارجمند ایشان تسلیت عرض می‌کنم؛ علوّ درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسئلت دارم.

۲۶ ربیع الثانی ۱۴۴۳
لطف الله صافی

پیام تسلیت حضرت آیت الله جوادی آملی حفظه الله در پی ارتحال آیت الله سید رضی شیرازی رضوان الله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون

ارتحال عالم ربّانی، حکیم و فقیه آگاه به زمان، مربّی جامعه دینی و زعیم حوزه علمیّه تهران حضرت آیت الله حاج سیّد رضی شیرازی (رضوان الله علیه) ضایعه جبران ناپذیر است. این سانحه سنگین را به محضر ختمی ولایت حضرت بقیّه الله الاعظم (ارواح من سواه فداه) و حوزه های علمیّه و بیت مکرّم آن یادگار مرجعیّت عزّت آفرین اسلام تسلیت و علوّ منزلت آن دوست رحیل از خدای سبحان مسئلت می شود.

۱۱ آذر ۱۴۰۰
جوادی آملی

پیام تسلیت دفتر حضرت آیت الله شبیری زنجانی حفظه الله در پی ارتحال آیت الله سید رضی شیرازی رضوان الله علیه

إنا لله و إنا إلیه راجعون
▪️درگذشت تأثرانگیز عالم جلیل القدر آیت‌الله آقای حاج سید رضی شیرازی (ره) که از خاندان اصیل مرجعیت شیعه و از خدمتگزاران به مکتب نورانی اهل بیت علیهم السلام بودند، را به حوزه‌های علمیه شیعه و مراجع معظم تقلید، خاصه حوزه علمیه تهران و همچنین عموم شاگردان و علاقه‌مندان و بیت مکرم ایشان تسلیت می‌گوییم.

آن عالم وارسته، عمر بابرکت خویش را در راه نشر معارف دین و تربیت شاگردان و تهذیب نفوس و ارتباط با آحاد مومنین گذراند.
رضوان الله علیه و حشره الله مع محمد و اهل بیته(علیهم‌السلام).

پیام تسلیت حضرت آیت الله محمد اسحاق فیاض حفظه الله در پی ارتحال آیت الله سید رضی شیرازی رضوان الله علیه

باسمه تعالی
ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله حاج سید رضی شیرازی (رضوان الله علیه) موجب تاسف و تألم گردید. آن عالم بزرگوار عمر شریف خود در خدمت به دین و مذهب و تربیت طلاب علوم دینی سپری نمود.
اینجانب رحلت آن عالم جلیل القدر را خدمت حضرت ولی الله الاعظم ارواحنا فداه، خاندان شیرازی و بالاخص آقازاده‌های معزز تسلیت عرض نموده، برای آن مرحوم علو درجات و برای سایر بازماندگان صبر جمیل را خواستارم و انّا لله و انّا الیه راجعون
محمداسحاق الفیاض
۲۶ جمادی الثانی ۱۴۴۳ هجری قمری